Aktuality

 • 17. 1. 2018

  Praha, Brno a Ostrava společně na veletrh investičních příležitostí MIPIM

  Prestižní mezinárodní veletrh se uskuteční ve francouzském Cannes ve dnech 13. – 16. 3. 2018 a bude se jednat o jeho již 29. ročník. Ostrava, která se veletrhu zúčastní po jednadvacáté v řadě, spojila své síly s Prahou a Brnem ve společné expozici s názvem Czech Cities.

 • 15. 1. 2018

  Nová naděje pro Černou kostku

  Černá kostka, moderní budova, ve které bude sídlit Moravskoslezská vědecká knihovna, má po letech novou šanci na realizaci. Definitivně o tom v březnu rozhodnou krajští zastupitelé. Město Ostrava i Moravskoslezský kraj na výstavbu přispějí shodně 150 miliony korun, většina potřebných financí by mela pocházet z dotací, například od ministerstva kultury.

 • 11. 1. 2018

  Bývalá jatka v Ostravě budou přestavěna podle polského návrhu

  Historická budova bývalých jatek v centru Ostravy bude přestavěna podle návrhu polského architekta Roberta Konieczného a jeho studia KWK Promes. Smlouva na zpracování projektové dokumentace byla podepsána dnes. Na svém twitterovém účtu to oznámil primátor Tomáš Macura (ANO), ČTK to rovněž potvrdila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

 • 10. 1. 2018

  V Zoo Ostrava by letos mohla začít výstavba tří nových expozic

  V ostravské zoologické zahradě by letos mohla začít výstavba tří nových expozic, které by měly zvýšit atraktivitu zahrady. V plánu je vybudování voliéry pro kondora královského, ale i nová expozice makaků lvích či zázemí pro gibony bělolící. Novinářům to dnes řekli ředitel zoo Petr Čolas a náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).

 • 4. 1. 2018

  Výnos Tříkrálové sbírky pomůže potřebným

  Primátor Tomáš Macura přijal ve své pracovně Tři krále. Při té příležitosti řekl:„Děkuji, že jste dorazili na magistrát a doufám, že Tříkrálová sbírka bude úspěšná. Dovolím si také přispět. Těší mne, že výnos sbírky pomůže hospici svatého Lukáše i mobilnímu hospici a také potřebným lidem.“

 • 15. 12. 2017

  Dotační program na estetizaci veřejného prostoru podruhé

  Proměnit ulice, dotvořit náměstí či parky a další veřejná prostranství podle vlastních nápadů – takovou možnost nabízí aktivním obyvatelům nebo neziskovým organizacím druhé kolo dotačního programu na revitalizaci veřejného prostoru ve městě. Již podruhé je na něj z rozpočtu města vyčleněno 5 milionů korun, které poslouží nejen ke zkrášlení veřejných míst, ale i ke zvýšení jejich užitné hodnoty či nabytí nové funkce. Žádosti lze podávat od 15. ledna do 9. dubna 2018.

 • 14. 12. 2017

  Primátor předal strážnicím stužky za záchranu života

  Ostravský primátor Tomáš Macura dnes předal dvěma strážnicím stužky za záchranu života a přijal slib čtyř nových strážnic a šesti strážníků, kteří úspěšně absolvovali tříměsíční kurz, v němž si osvojili právní normy a prošli také výcvikem v sebeobraně, střeleckou a taktickou přípravou.

 • 13. 12. 2017

  Objekt u domu kultury v Ostravě dokončí Smart Innovation Center

  Rozestavěný železobetonový objekt proti Domu kultury města Ostravy dokončí společnost Smart Innovation Center (SIC). Rozhodli o tom dnes městští zastupitelé, když umožnili převod nemovitosti ze současného vlastníka, společnosti Red House Development, na SIC. Rozestavěný objekt by měl v budoucnu sloužit jako multifunkční dům se zázemím pro rozvojové firmy, vzdělávání i komerční využití.

 • 13. 12. 2017

  Příchod nového investora do ostravské průmyslové zóny

  V ostravské strategické průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku se začalo budovat multimodální logistické centrum, tedy takové, které obsluhuje více druhů nákladní dopravy. Vznikne na ploše 52 hektarů. Nájemcům tam bude k dispozici 165.000 metrů čtverečních skladové plochy. Novinářům to dnes řekli primátor Tomáš Macura (ANO) a Petr Kalina, ředitel developerské společnosti Concens Investments, která bude zajišťovat výstavbu a obsazení logistického parku.

 • 13. 12. 2017

  Rozpočet města Ostravy na rok 2018 je téměř desetimiliardový - přináší rekordní investice, snížení dluhu i další navýšení dotací městským obvodům.

  Rozpočet města na rok 2018, který je vyrovnaný, tvoří celkové příjmy ve výši 8,3 miliardy korun, což je o 1,2 miliardy korun více, než vloni. Do zdrojů pro rok 2018 je započten také převod prostředků z roku 2017 ve výši 1,99 miliardy korun, které jsou určeny převážně na realizaci investic. Celkové zdroje ve výši 9,9 miliardy korun (po odečtení splátek úvěrů) pokryjí nejen běžné výdaje města, ale jsou v nich zahrnuty také 2,9 miliardy korun na investice.

 • 13. 12. 2017

  Počet ostravských žádostí o nové kotle stále roste

  Ostravští majitelé rodinných domů podali od spuštění druhé vlny kotlíkových dotací již 557 žádostí. V polovině září jich přitom bylo 432.

 • 29. 11. 2017

  Slavnostní ohňostroj zakončil celoroční oslavy 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě

  Šestnáctiminutovým ohňostrojem slavnostně vyvrcholily celoroční oslavy 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě v závěti biskupa Bruna.

 • 29. 11. 2017

  „PŘEJEME TI, OSTRAVO!“

  Celoroční oslavy 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě vyvrcholily na Prokešově náměstí před radnicí města ve středu 29. listopadu. Součástí závěrečné akce s podtitulem „Přejeme ti, Ostravo!“ bylo nejen zamčení a zapečetění truhly se vzkazy do roku 2067, ale také rozsvícení vánoční výzdoby a bohatý kulturní program, který završil slavnostní ohňostroj. Oslavy skončily v den, který je uveden v testamentu biskupa Bruna ze Schauenburku v souvislosti se zmínkou o osadě jménem Ostrava, jen o 750 let později.

 • 16. 11. 2017

  Ostrava má o 700 milionů víc. Je ve skvělé kondici, říká její primátor

  Ještě ve středu dopoledne platilo, že Ostrava může letos utratit 7,9 miliardy korun. Odpoledne se ale zastupitelé shodli na něčem, co nemá v novodobé historii města obdobu. Krátce před koncem roku schválili navýšení rozpočtu o dost velkou sumu: o 707 milionů. Díky tomu může město letos využít celkem 8,6 miliardy korun.

 • 12. 11. 2017

  Ideová konference Hnutí ANO

  V sobotu 11. listopadu 2017 proběhla ideová konference Hnutí ANO Ostrava. Akce se konala pro současné i budoucí členy hnutí. Na jednání se debatovalo o tom, co se zástupcům hnutí na radnicích povedlo, co se nepovedlo, ale také, jaké mají vize do konce volebního období a v některých případech se v příspěvcích objevil i přesah do období 2018 – 2022.

 • 11. 11. 2017

  Čerstvé informace ohledně kandidatury Ostravy na EGC 2020

  V soutěži o titul European Green Capital prošla Ostrava formálním posouzením a v nejbližší době začne hodnocení odborníky Evropské komise. Zda se dostaneme na shortlist, budeme vědět v dubnu 2018 a vítěz bude vyhlášen v květnu/červnu 2018.

 • 8. 11. 2017

  Systém sdružených nákupů s novou firmou a s velkou úsporou

  V Ostravě již opět funguje Systém sdružených nákupů. Současným dodavatelem je společnost Tender systems, se kterou Ostrava uzavřela smlouvu o poskytování služeb 18. dubna. Po podpisu následovala 180 denní implementace nového systému, po kterou si zaměstnanci téměř 180 městských organizací a firem, za které v předchozích letech pořádala e-aukce společnost eCentre, museli zajistit nákup potřebných komodit a služeb sami.

 • 31. 10. 2017

  Ostrava získala v soutěži Chytrá radnice dvě první a dvě druhá místa

  Bodovala se čtyřmi z celkem pěti projektů, které do soutěže přihlásila.

 • 28. 10. 2017

  Primátor připomenul Masarykův odkaz

  Oslavy výročí založení Československa v roce 1918 začaly v sobotu 28. října v 10 hodin u památníku bitvy u Zborova v Husově sadu. Primátor Tomáš Macura se zamyslel nad odkazem T. G. Masaryka a nad stavem současné společnosti. K památníku poté položili zástupci města, kraje, obvodů a organizací věnce a kytice.

 • 24. 10. 2017

  Ostrava má tři poslance

  V letošních volbách do Poslanecké sněmovny zaznamenali ostravští kandidáti hnutí ANO úspěch. Do Poslanecké sněmovny se díky vašim hlasům dostali pánové Ivo Vondrák, Aleš Juchelka a paní Zuzana Ožanová. Gratulujeme. Děkujeme za vaše hlasy a podporu.